Osobní bankrot podmínky

vše o osobním bankrotu

Dluhová past

Napsal admin • Jul 20th, 2011 • Rubrika: Uncategorized

Dluhová past je hrozbou pro všechny dlužníky, kteří si vzali hodně úvěrů a půjček a teď mají obavu, že je nebudou dále splácet a dostanou se to tzv. dluhové pasti. Ze které se spousta lidí nevyhrabe až do konce života.

Lidé se stále více zadlužují

Dříve se lidi téměř nezadlužovaly a když si braly nějakou půjčku tak maximálně na bydlení, která byla ještě hodně výhodná díky velké podpoře státu. Dnešní doba však tlačí na to aby jstem měli všechno hned, mnoho lidí tomu podlehne a zcela zbytečně se zadlužují.

Dluhová past mohla začít první půjčkou u banky

Dluhová past má často svůj prapůvod už v první bance, kterou jste si vzaly ve své bance, kde máte svůj běžný účet. Vždy je to tak snadné, kdo by odolal. Někteří lidé si však pak berou u další bankovní či spotřebitelské půjčky. Časem se pak stane, že už mají půjček a úvěrů moc a už je prostě nezvládají všechny platit. Tito lidé si pak často na splátky půjčují u nebankovní společnosti či u různých pochybných společností. Přesně toto je cesta do pekele (dluhové pasti), od kud se už nemusíte vyhravat. Nikdy si nepůjčujte na zaplacení jiné půjčky. Pomůže vám to totiž jen na pár měsíců, ale pak se dostatnete do ještě větších problémů. Protože vám přibude další splátka.

Skoncujte s dluhy a začněte vytvářet rezervy

Po zkušenostech s dluhy jste si doufám uvědomily, že je lepší žít svobodný život bez dluhů. Uvidíte, že vám bude bez dluhů o hodně lépě. Dejte si tedy závazek, že se postupně zbavíte všech dluhů. Někdy může být možností i insolvence fyzických osob.  Rozepiště si plán na papír a uvidíte, že to dokáže. A poté může začít opět žít. A už nikdy si neberete žádné půjčky či úvěry, je to pouze cesta do pekel. Raději ještě vytvářejte rezervy na horší období.Štítky: , , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.